.
Prawo nakłada na firmy obowiązek zgłaszania ilości wytwarzanych odpadów i sposobu ich unieszkodliwiania. Wymaga również od firm zgłaszania wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń, które mogą wystąpić w wyniku ich działalności, a także wszelkich innych problemów środowiskowych.
Firmy w Polsce mają obowiązek zgłaszania wytworzonych odpadów do KOBIZE i BDO. Dzieje się tak, ponieważ tylko w ten sposób mogą być pewni, że ich odpady są usuwane we właściwy sposób.
Ustawa o raportowaniu środowiskowym została w Polsce wprowadzona w 2009 roku. Określa również kary dla firm, które nie dostosują się do tych wymogów.
Informacje te zostaną wykorzystane do planowania
Polski rząd niedawno wprowadził nowe prawo, które nakłada na firmy obowiązek raportowania ilości wytwarzanych przez siebie odpadów. Środek jest ważny dla ochrony środowiska i oceny ryzyka.
Wszystkie firmy muszą zgłaszać do KOBIZE i BDO wytwarzanie odpadów. Odbywa się to za pośrednictwem systemu o nazwie WIR, co oznacza raportowanie informacji o odpadach. . Prawo ma zastosowanie do: a) spółki publiczne, organizacje i instytucje; b) podmioty podlegające obowiązkowi sprawozdawczości środowiskowej zgodnie z jakąkolwiek inną polską ustawą lub dyrektywą wydaną przez Ministra Środowiska lub organ polityczny odpowiedzialny za ochronę środowiska. . WIR to obowiązkowy system raportowania, który wszystkie firmy muszą wdrożyć, aby zachować zgodność z nowym prawem. Szczegółowy raport z zestawieniem ilości wytworzonych odpadów musi być przesyłany co pół roku. Informacje te zostaną wykorzystane do planowania i oceny ryzyka. Nowa ustawa wprowadza również kary za nieprzestrzeganie systemu WIR oraz ustanawia obronę przed odpowiedzialnością za naruszenia obowiązku raportowania przez podlegające mu firmy lub osoby fizyczne. PLW zapewnia wsparcie w celu umożliwienia firmom i